Selami AYNUR


"Az önce şeker dağıtıp oynadığım çocukların, varil bombaları altında can verdiğini düşünerek yaşamaktansa burada onlarla ölmeyi severek tercih ediyorum. O çocuklar kokmuyorlar , biz korkmuyoruz ! hepimiz aynı kaderin ortağıyız artık,birlikte oynayıp birlikte öleceğiz yada zafer bizim olacak !"

SELAMİ REİS KİMDİR ?

Selami Reis şehit oldu!

(Ülkü Ocakları eski Giresun İl Başkanı Selami Aynur şehit oldu.)

24 Mart 2014 saat : 18:03te şehit oldu.

Bilindiği üzere, yıllardır Türk askerinin korumasında olan ve Türkiye’nin yurt dışındaki tek toprak parçası Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin dedesi olan Süleyman Şah’ın türbesi El Kaide bağlantılı IŞİD örgütü tarafından 3 gün içerisinde boşaltılması ve boşaltılmaması halince türbenin yerle bir edileceğini şeklinde tehdit edilmişti.

Gönüllü Türkmen askeri olarak bölgede bulunan Selami Aynur yanındaki diğer Türk mücahitlerle birlikte Türk askerine destek için orada bulunduğu sırada şahadet mertebesine ulaştığı haberi akşam saatlerinde Giresun’a ulaştı.

Şahadet haberini Tempo TV yayınında öğrenen MHP Giresun Belediye Başkan adayı Dr. Orhan Erzurum programı keserek İl Binasında Suriye’den bilgi almaya çalıştı.

Aynur’un naaşı muhtemelen sabah 06,30 sıralarında Türkmen Mücahitler tarafından Türkiye sınırına getirilip Türk makamlara teslim edilecek. Gerekli işlemlerin ardından bölgede hazır bekletilen ambulans ile naaş Giresun’a getirilerek Bayramşah Köyünde toprağa verilecek.

“ALLAH’TAN GELDİK ALLAH’A DÖNECEĞİZ”

Aynur dün facebook sayfasında yayınladığı mesajında şunlara yer vermişti;

” Allah Alemlere Hukmeder.. Ondan baska ilah ve “Hukumdar” yoktur. Biz Hepimiz butun insanlik ailesi Allaha ait kullariz… kendi kullari uzerinde kanun ve kural koymak ancak İlahi emir ve “Hukum”ler dogrultusunda Allahin taktirindedir.

Kimde Allahin indirdigi ile “Hukmetmezse” iste o hem bu dunyada azap hemde ebedi dunyada azap gorecek olandir… insanlardan bazilarida iman etmedigi halde. “ben iman ettim” der. bunlar sozde muslumanlari kandirdiklarini zanneder oyasaki asil kanan ve yanilan kendileridir…

Biz Allaha ve “Hukumlerine” teslim olmus kullariz. Kimseye Allahin “hukumlerinin” haricinde bize iteat ediniz dememiz mumkun degildir..

Allahın hukumleri haricinde bir “Hukme” boyun egmemiz iteat etmemiz mumkun degildir… Allah in “Hukumlerinden” baska kanun ve nizamla “Hukmeden” kimseye karsi Cihadla emrolunduk. kimde Cihad ederse kendi nefsi icin cihad eder. Allah cihad edenlere dunyada zafer Ahiretde ise Cenneti vaad etmistir, Cihad farz oldugu halde kimde dunya nimetlerini tercih ederek geride kalirsa onada azabi vaad etmistir…

Dini İslami hakim kilmada, kimseye muhtac olmayan her turlu ihtiyac ve noksanliklardan munezeh olan Allaha hamdolsun. Bizler onun kendi dini icin sectigi Kullariyiz, Allah rizasi icim girdigimiz bu yolda dunyevi hic bir nimet ummadan onun emrine teslim olduk… hepimiz “Allahtan Geldik ve Allaha Donecegiz”…

Giresun Ülkü Ocakları eski başkanı Selami Aynur’un, Suriye’de çıkan çatışmada hayatını kaybettiği öğrenildi.

2009-2011 yılları arasında Ülkü Ocakları Başkanlığı yapan Selami Aynur’un, Giresun Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencisi olduğu ve Türkmen gönüllere katılmak için Suriye’ye gittiği bildirildi Eski Giresun Ülkü Ocakları Başkanı Selamı Aynur Türkmen’lere destek için gittiği Suriye’de şehid oldu.

Giresun Ülkü Ocakları eski başkanı Selami Aynur, Türkmen’lere destek amaçlı gittiği Suriye’de bugün akşam saatlerinde girdiği çatışmada şehit oldu.

Aynur 2009-2011 yılları arasında Giresun Ülkü Ocakları İl Başkanlığı görevini yürütmüştü.

Bir kaç ay önce gittiği Suriye’den geçtiğimiz hafta Giresun’a dönen Aynur,Suriye’deki Türk Toprağı Süleyman Şah türbesine yönelik tehditlerin artması üzerine tekrar bölgeye döndü. Suriye Türkmen Cephesi’ne bağlı 100 kişilik bir time liderlik ettiği bilinen Aynur,bugün akşam saatlerinde ilk belirlemelere göre bir keskin nişancı tarafından şehit edildi.

Aynur’un naaşının teslim alınabilmesi için gerekli girişimler yapılırken,naaşın yarın uçakla Trabzon üzerinden Giresun’a ulaşması bekleniyor.

Selami Aynur’un şehid olmadan bir hafta önce facebookta paylaştığı mesaj okuyanları duygulandırıyor: Az önce şeker dagitip oynadigim cocuklarin, varil bombalari altinda can verdigini düsunerek yasamaktansa burada onlarla olmeyi severek tercih ediyorum… o cocuklar kokmuyorlar , biz korkmuyoruz ! hepimiz ayni kaderin ortagiz artik… birlikte oynayip. birlikte ölecegiz…! Yada Zafer Bizim Olacak…!

Suriye’deki Çatışmada Hayatını Kaybeden Giresunlu Selami Aynur Son Yolculuğuna Uğurlandı.

İç savaşın yaşandığı Suriye’de, Özgür Suriye ordusu Türkmen birliklerine katılarak girdiği çatışmada hayatını kaybeden Giresunlu Selami Aynur, Atatürk Meydanı’nda düzenlenen törenin ardından kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verildi.

İç savaşın yaşandığı Suriye’de, Özgür Suriye ordusu Türkmen birliklerine katılarak girdiği çatışmada hayatını kaybeden Giresunlu Selami Aynur, Atatürk Meydanı’nda düzenlenen törenin ardından kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verildi.

Cenazesi dün gece memleketi Giresun’a getirilen Selami Aynur için bugün önce Atatürk Meydanı’nda bir tören düzenlendi. Selami Aynur’un babası Mustafa Aynur ve kardeşleri ile yakınları törende gözyaşı döktüler.

Törende kısa bir konuşma yapan Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyesi İsmail Bozalioğlu, “Ülkü Ocakları eski il başkanı Selami Aynur, Türkmen kardeşlerimize destek olmak için gittiği Suriye’de şehit olmuştur. Tüm ülküdaşlarımın, yüce Türk milletinin ve ailesinin başı sağ olsun” dedi.

Konuşmanın ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ile Selami Aynur’un Türk bayrağına sarılı naaşı omuzlara alınarak tekbir sesleri eşliğinde cenaze namazının kılınacağı Hacı Miktat Camisi’ne getirildi. Yoğun katılımın olduğu cenaze namazını Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral kıldırdı. Kılınan cenaze namazının ardından Selami Aynur’un cenazesi defnedilmek üzere Keşap ilçesi Gönüllü köyüne götürülerek buradaki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Şehidimize Allah (c.c) Rahmet Diliyoruz. Mekanı CENNET Olsun İnşallah. Türk Milletinin Başısağolsun.

#SelamiAYNUR

EMİR FARUK UZUNPINAR
Search By Tags
Sosyal Medya
  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Instagram Social Icon